BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2014

NT laikinojoje sostinėje: į ką investuoja kauniečiai?

2014-03-12

Lietuvos nekilnojamo turto rinka nepasižymi ypač dideliu pastovumu – tą pastebi visi specialistai. Štai, matoma, kad pastaruoju metu nekilnojamas turtas Kaune pigo, kai kituose dviejuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Klaipėdoje – brango. Susiklosčius tokiai situacijai, kyla klausimas – kas labiausiai domino laikinosios sostinės gyventojus: butai centre ar toliau nuo jo esančiuose rajonuose? Kokie butai buvo paklausiausi tarp kauniečių?

Pokyčiai NT rinkoje

Faktas, kad nekilnojamas turtas Kaune pigo, kai kituose miestuose atvirkščiai – kainos kilo, yra įdomus, žinant apie padidėjusį NT rinkos aktyvumą. Pastaraisiais metais buvo nupirkta ketvirtadaliu daugiau butų ir sklypų, o ir gyvenamųjų namų perkamumas žymiai išaugo. Įdomu tai, kad lietuviai į nekilnojamąjį turtą pradėjo žiūrėti ir kaip į ilgalaikę investiciją. Nemažas skaičius gyventojų pirko butus su tikslu juos nuomoti ir iš to uždirbti.

Kas domino kauniečius?

Pingantis nekilnojamas turtas Kaune rado savo pirkėjus – dėl to abejonių nekyla. Ir, vis dėlto, įdomu, kokio tipo būstai patraukė daugiausiai laikinosios sostinės gyventojų dėmesio? Statistika rodo padidėjusį susidomėjimą trijų kambarių butais. Tai nėra labai įprasta, tačiau, žinant, kad tuo pačiu išaugo susidomėjimas iš pažiūros prastos būklės nekilnojamu turtu, stebėtis nereikėtų. Atrodo, kauniečiai pamažu drąsėja ir ima pateisinti savo menamą verslumą, apie kurį pusiau juokais, pusiau rimtai kalbama visoje Lietuvoje. O kaip dėl atsiskaitymo? Pasirodo, už nekilnojamą turtą daugiausiai buvo mokama grynais pinigais. Kauniečiai naujus butus pirko iš santaupų ir to, ką užsidirbo pardavę anksčiau įsigytus nekilnojamo turto objektus.

Populiariausi rajonai

Nors nekilnojamojo turto, pirkto Kaune, kainos svyravo, paaiškėjo rajonai, kuriuose žmonės dažniausiai dairėsi naujų būstų. Keturias pirmąsias vietas pagal populiarumą pasidalijo Šilainiai, Kalniečiai, Eiguliai ir Dainava. Tai vadinamieji „miegamieji mikrorajonai“. Laikinosios sostinės gyventojai, pasirodo, neskubėjo pirkti Žaliakalnyje ar miesto centre, Senamiestyje esančių butų. Nekilnojamas turtas Kaune šiose vietose tikrai nėra pigus. Nuolat kintančios Lietuvos NT rinkos tendencijos kol kas neleidžia drąsiai prognozuoti, į ką kauniečiai investuos naujaisiais 2014 metais, tačiau viena aišku – kol yra ką pirkti, žmonės pirks. O pasiūlos mažėjimas neatrodo tikėtinas.

Rodyk draugams