BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘nekilnojamas turtas’ kategorija

Nekilnojamo turto rinka: statistiškai auganti gyvenimo kokybė

2013-09-13

Ekonominė Lietuvos situacija, akivaizdžiai besikeičianti į gerą, deja, optimistiškai nuteikia ne visus. Tačiau ar tam yra pagrindo? Pavyzdys – nekilnojamas turtas. Su šia rinka susijusi statistika šalyje liudija pakylėjimą. Atsižvelgiant į tai, linksniuoti žodio „sunkmetis“ lyg ir neturėtume, tačiau įpročio galia kartais būna ypač stipri. Tam, kad pagaliau pradėtume gyventi geriau ne tik statistiškai, turėtume pakeisti požiūrį ir atsikratyti praeities krizės pančių.

Verta patikėti faktais…

Nors yra daug veiksnių, rodančių, kad finansinė Lietuvos ir šalies gyventojų padėtis taisosi, nekilnojamas turtas, tampantis vis labiau įperkamu, yra vienas stipriausių to rodiklių. Skaičiavimai kalba patys už save: būsto įperkamumas nuolat auga. Tai susiję su mažėjančiu nedarbu, taigi ir didėjančiomis pajamomis. Pasirodo, galimybių įsigyti naują būstą vis daugėja, tačiau ar visi tikime, kad tai realu? Dažnas tautietis tikrų tikriausią pesimizmą vadina realistiškumu. Tai turbūt ir yra didžiausia kliūtis, užkertanti kelią suvokimui, kad gyvenimo kokybė jau dabar yra geresnė nei buvo 2004 ir dar kelis metus po to.

… ir pasijusti vertais geresnio gyvenimo

Tiesa tokia, kad galimybių keltis į geresnės kokybės būstą atsiranda daugiau nei jomis pasinaudojančių. Nekilnojamas turtas šalyje nebebrangsta – tai faktas. Ateities prognozės taip pat nenumato kainų kilimo. Užuot pasinaudoję proga pagerinti gyvenimo kokybę, lietuviai lieka gyventi poreikius ne visiškai patenkinančiuose, senuose namuose. Psichologiniu požiūriu, čia neretai nugali tautos charakteris. Dažnai renkamės iš komforto zonos ribų išeiti neleidžiantį gyvenimo būdą. Tai ypatingai būdinga vyresnei kartai. Gyvenimas prastesnėmis nei leidžia biudžetas, tačiau, svarbiausia, pažįstamomis sąlygomis ir yra ta komforto zona, kuri atrodo saugi ir sava. Kartais lietuvių mentalitetas neleidžia patikėti, kad nusipelnėme gyventi geriau. Bereikalingas prisirišimas prie to, kas įprasta, lemia paradoksą: nekilnojamas turtas įperkamas ir prieinamas, tačiau ir toliau gyvenama senuose, byrančiuose namuose, o tai, savo ruožtu, ir neleidžia patikėti gerėjančia padėtimi. Panašu į užburtą ratą, tačiau iš jo išeiti vis dėlto galima. Gali būti nelengva, tačiau būtina keisti požiūrį: tam, kad gyvenimas iš tiesų pasirodytų geresnis, reikia nustoti skųstis, patikėti, kad jis jau gerėja, įsitikinti, kad kiekvienas yra vertas norėti ir turėti patogesnes gyvenimo sąlygas.

Rodyk draugams