BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2013

Nauja būstų mada: mikroloftai

2013-03-26

Jau beveik šimtmetį Vakarų šalyse egzistuojanti loftų mada Lietuvą pasiekė ne taip jau seniai  - vos prieš keletą metų Lietuvoje ėmė rastis pirmieji loftai. Tačiau jau šiandien pastebėtume, jog nauji butai Vilniuje bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose statomi daugiausiai būtent loftų stiliumi. O ir pačių loftų paklausa, nepaisant skeptikų komentarų, yra labai didelė. Apleistose gamyklinėse patalpose įrengiami modernūs ir erdvūs butai kainuoja gana panašiai, kaip ir nauji butai paprastuose gyvenamuosiuose rajonuose, tad nenuostabu, jog loftų paklausa šiandien yra gana didelė.
Tačiau lygiagrečiai moderniems erdviems loftams, Lietuvoje ėmė sparčiai populiarėti taip vadinamieji mikroloftai. Kaip ir paprasti loftai, šie taip pat yra įrengiami senose gamyklinėse patalpose, jų erdvė taip pat nėra skaidoma sienomis, o pagrindinis jų skirtumas yra jų dydis. Jeigu standartinio lofto plotas gali užimti nuo 90 iki 160 kvadratinių metrų, tai mikroloftas paprastai projektuojamas  40 -60 kvadratinių metrų dydžio.
Toks erdvaus lofto virsmas į mikroloftą yra gan įdomus reiškinys ir ypatingai stebina šių naujų būstų paklausa – šiandien stebima tendencija, jog miikroloftai savo populiarumu pradeda lenkti tradicinius erdvius loftus.
Iš vienos pusės, tokį mikroloftų populiarumą nulemia ir jų kaina: dvigubai mažesnis būstas ir kainuoja kone perpus pigiau, tačiau savo moderniu stiliumi jis nė kiek nenusileidžia tradicinio dydžio loftui. Statistiškai mikroloftai ypač mėgstami viengungių bei jaunų žmonių tarpe,  kas taipogi yra gana logiška: juk gyvenant vienam ar dviese nereikia tokios didelės erdvės kaip šeimai su keliais vaikais. 

Rodyk draugams