BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Butų paklausa Vilniuje pranoko pasiūlą

Per pastaruosius 10 metų nekilnojamo turto rinka Lietuvoje „išmėgino“ pirkėjus daugybe kilimų ir smukimų. Tiesa, dabartinis laikotarpis yra bene labiausiai džiuginantis. Šiais metais aktyviai parduodami butai Vilniuje paklausos požiūriu pralenkė pasiūlą. Kokios priežastys lėmė šį reiškinį?
                             Besibaigiančių 2013 metų nekilnojamo turto rinkos statistika rodo, kad Vilniaus mieste įregistruoti beveik 6000 buto pardavimų. Palyginus su praėjusiais metais, tai trečdaliu didesnis skaičius. 6000 pardavimų jau yra rekordas. Specialistai pažymi, kad šis sandorių skaičiaus padidėjimas iš dalies priklauso ir nuo to, kad smarkiai išpopuliarėjo dar nebaigtuose modernios statybos namuose parduodami butai Vilniuje. Tam tikra prasme sostinės gyventojai aktyviai perka nekilnojamojo turto idėjas, tiksliau sakant, dar neegzistuojančius butus. Tai nėra keista, žinant, kad pastarojo meto projektai vilioja galimybėmis gyventi itin aukštos kokybės namuose, kad naujieji daugiabučių namų kvartalai pasižymi ne tik puikiu išplanavimu, bet ir geru susisiekimu su centru bei daugybe kitų privalumų.
                      Kad ir kaip aktyviai būtų parduodami butai Vilniuje pasiūla 2013 metais sumažėjo net ketvirtadaliu. Tai rodo, kad parduoti norinčiųjų yra mažiau nei pasiryžusių pirkti. Šį procesą lėmė dvi priežastys. Viena jų – palyginus žemos nekilnojamojo turto kainos. Vilniečiai skuba investuoti, kol kainos pernelyg „nesikandžioja“. Net ir tie, kurie neturi reikiamos sumos butui, perka pasinaudodami palankiomis kreditavimo sąlygomis. Kita priežastis – viltis, kad ateityje nusipirkto buto vertė smarkiai išaugs. Atsižvelgdami į rinkos bangavimus, vilniečiai tiki, kad ateis toks laikas, kai įsigytą butą galės parduoti žymiai brangiau.
                      Lyginant su nekilnojamojo turto kainų piku, buvusiu prieš maždaug penkerius metus, dabar parduodami butai Vilniuje yra žymiai prieinamesni vidutines pajamas gaunantiems sostinės gyventojams: būstų senos statybos namuose kaina krito kiek daugiau nei perpus, o naujos – maždaug trečdaliu. Šie skaičiai aiškiai parodo, kodėl vilniečiai taip aktyviai perka nekilnojamąjį turtą – dabar metas tam itin palankus. Atsižvelgiant į tai, kad kitą butų kainų kilimą nuspėti nėra lengva, tai savotiškas apsidraudimas ir galimybė ateityje užsitikrinti neblogą uždarbį iš įsigijimo ir pardavimo kainų skirtumo.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą