Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2014-02-12

Butai: parduoti pačiam ar kreiptis į agentūrą?

Publikuota: parduodami butai Kaune

Nusprendus parduoti butą, tenka apsvarstyti kelias galimybes. Paslaugas šiandien siūlo daugybė nekilnojamojo turto pardavimo agentūrų. Vis dėlto kai kurie pardavėjai pasitiki savo pačių jėgomis. parduodami butai Kaune atskleidžia abiejų variantų populiarumą. Ką rinktis naudingiau? Susidūrusieji su nekilnojamojo turto pardavimu teigia, kad sprendimas labiausiai priklauso nuo galimybių ir patirties. Taigi, kokie yra abiejų būdų privalumai ir trūkumai?

Savarankiškas pardavimas – turintiems laiko

Turintieji laisvo laiko ir įgūdžių dažnai renkasi savarankišką buto pardavimą. Toks būdas leidžia patiems kontroliuoti visą procesą – nuo skelbimo sukūrimo iki susitikimo su potencialiais nekilnojamojo turto pirkėjais. Lyginant su naudojimusi agentūrų paslaugomis, individualus pardavimas neretai trunka kiek ilgiau. Tačiau savarankiškai parduodami butai Kaune populiarūs, nes sąnaudos yra žymiai mažesnės.

Apie tokio būdo specifiką pasakoja laikinosios sostinės gyventoja Eglė. „Prieš kelerius metus su vyru netekome tėvelių. Taigi, liko keli butai. Kadangi jau įsikūrėme nuosavame name, nusprendėme, kad geriausia likusį nekilnojamąjį turtą parduoti. Pirmojo buto pardavimas tikrai užtruko, nes neturėjome jokios patirties“, - sako ji. Tačiau tokio sprendimo pora nesigaili: sutuoktiniai parduoti neskubėjo, o įgijus patirties antrąjį butą perleisti kitiems savininkams buvo žymiai paprasčiau. Be to, tokiu būdu parduodami butai Kaune patiems pirkėjams atrodo patikimesni.

Profesionalų darbas – nenorintiems papildomų rūpesčių

Nors savarankiškas pardavimas gana populiarus, nekilnojamojo turto pardavimo agentūros paklausa nesiskundžia. Pagrindiniai specialistų siūlomi privalumai suvilioja turinčius mažiau laiko ir patirties, norinčius parduoti unikalias ar ne tokias patrauklias gyvenamąsias patalpas. Taip pat šis pardavimo būdas aktualesnis siūlantiems gyventi toliau nuo centro esančiuose Kauno mikrorajonuose.

Savo patirtimi sutiko pasidalinti kaunietis Rimas. Jis pasakoja: „Neseniai teko persikraustyti gyventi į kitą miestą. Sprendimas parduoti butą buvo gana skubus. Kadangi gyvenau toliau nuo centro, įtariau, kad parduodamas butą pats labai užtruksiu. Todėl kreipiausi į agentūrą, ir nenusivyliau. Specialistai pardavė seniai remontuotą butą vos per pusmetį.“ Pasak Rimo, parduodami butai Kaune tuo metu nebuvo labai paklausūs, todėl prekybos agentų darbas pasirodė itin profesionalus. Jie pasirūpino tiek skelbimais, tiek patalpų apžiūra, tad vyrui tereikėjo sutvarkyti reikiamus dokumentus. Taigi, skirtingi būdai priklauso nuo pardavėjų lūkesčių. Tinkamai įvertinus riziką, tokia procedūra gali būti tikrai lengva ir greita.

Patiko (0)


Atgal į: Butai: parduoti pačiam ar kreiptis į agentūrą?